Kavaklı, 34520 sk

Beylikdüzü/İstanbul

0212 000 00 00

Hızlı destek hattı

Pzt-Cmt: 09:00 - 20:00

Çalışma saatlerimiz

Halı Neyle Silinir?
Halı Neyle Silinir?

Halı Neyle Silinir?

1. Halı Nasıl Temizlenir?

Halı temizliği için en iyi yöntemlerden biri vakumdur. Halınızın tozunu düzenli olarak vakumlayarak temizleyebilirsiniz. Ayrıca derinlemesine temizlik için halı şampuanları da kullanabilirsiniz.

2. Hangi Malzemeler Kullanılabilir?

Halı temizliği yaparken su, sabun veya deterjan kullanabilirsiniz. Ayrıca limon suyu, sirke ve karbonat gibi doğal malzemeler de kullanabilirsiniz.

a. Su ve Sabun

Halıyı temizlemek için su ve sabun kullanabilirsiniz. Su sıcak olursa daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Sabunu suya karıştırın ve halıyı çok ıslatmadan temizleyin.

b. Limon Suyu ve Sirke

Limon suyu ve sirke halının lekelerini çıkarmanın etkili bir yoludur. Lekenin üzerine birkaç damla limon suyu veya sirke dökün ve suyla silin. Bu yöntem aynı zamanda kötü koku da giderir.

c. Karbonat

Karbonat da halı temizliği için kullanılabilecek doğal bir malzemedir. Lekenin üzerine karbonat serpin ve fırça yardımıyla hafifçe ovun. Daha sonra vakumlayarak temizleyebilirsiniz.

3. Hangi Lekeler Nasıl Temizlenir?

Farklı lekeler farklı şekillerde temizlenir.

a. Kahve Lekesi

Kahve lekesini temizlemek için bir kaşık deterjanı ve bir bardak suyu karıştırın. Lekenin üzerine bu karışımı dökün ve hafifçe ovalayın. Daha sonra suyla silin. Eğer leke çıkmazsa birkaç damla sirke ekleyerek tekrar deneyebilirsiniz.

b. Çikolata Lekesi

Çikolata lekesini temizlemek için bir kaşık sıvı deterjanı, bir kaşık beyaz sirke ve bir litre suyu karıştırın. Lekenin üzerine bu karışımı dökün ve fırça yardımıyla ovun. Daha sonra suyla silin.

c. Kırmızı Şarap Lekesi

Kırmızı şarap lekesini temizlemek için bol miktarda tuz kullanabilirsiniz. Tuzu lekenin üzerine serpin ve bekleyin. Daha sonra tuzu vakumlayın. Lekenin hala görünür olduğu durumlarda gazlı su veya ıslak bez kullanabilirsiniz.


Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 000 00 00

Daha fazlası için: Blog kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bu Web Sitesi

SATILIK