Kavaklı, 34520 sk

Beylikdüzü/İstanbul

0212 000 00 00

Hızlı destek hattı

Pzt-Cmt: 09:00 - 20:00

Çalışma saatlerimiz

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Giriş

Halının üzerine dökülen sıvıların en can sıkıcılarından biri kahve lekesidir. Kahveyi birkaç damla sıcak suya katmanız yeterli oluyor halı üzerinde gözle görülür bir leke bırakmaya. Neyse ki, kahve lekesi halıdan kolay bir şekilde çıkartılabilir. Bu yazımızda adım adım kahve lekesini halıdan nasıl çıkarabileceğinizi öğreneceksiniz.

Malzemeler

  • Beyaz sirke
  • Temiz bez
  • Soğuk su
  • Sabunlu su
  • Vakum

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Adım 1: Lekenin Hemen Üstündeki Sıvıyı Temizleyin

Kahve döküldükten hemen sonra, temiz bir bezle fazla kahveyi emin. Kendinizi beklerseniz halıya lekenin daha fazla nüfuz etmesine izin verirsiniz.

Adım 2: Lekenin Üzerine Beyaz Sirke Uygulayın

Beyaz sirke halı üzerindeki kahve lekesini çıkarmak için oldukça etkilidir. 1:1 oranında beyaz sirke ve soğuk suyu karıştırın. Karışımı temiz bir bezle lekenin üzerine uygulayın ve iyice ovun. Lekenin derinliklerine kadar nüfuz etmesi için birkaç dakika bekleyin.

Adım 3: Lekenin Üzerine Sabunlu Su Uygulayın

Beyaz sirke ile lekenin derinliklerindeki kirler çözüldükten sonra, biraz sabunlu su (tercihen sıvı sabun) lekenin üzerine uygulayın. Bez yardımıyla iyice ovun ve kahve lekesinin halının tüm liflerinden çıkarılmasını sağlayın.

Adım 4: Halıyı Vakumlayın

Kahve lekesini halıdan temizledikten sonra, halının tümüne vakum uygulayın. Bu, halının temiz kalmasını ve kahve lekesinin yeniden ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Sonuç

Beyaz sirke, sabunlu su ve vakum kullanarak kahve lekesini halıdan kolayca çıkarabilirsiniz. Unutmayın, kahve lekesi halıya döküldükten sonra hemen müdahale etmek en doğru yöntemdir. Eğer yukarıdaki adımları takip ederseniz, kahve lekesinden eser kalmayacaktır.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 000 00 00

Daha fazlası için: Blog kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bu Web Sitesi

SATILIK