Kavaklı, 34520 sk

Beylikdüzü/İstanbul

0212 000 00 00

Hızlı destek hattı

Pzt-Cmt: 09:00 - 20:00

Çalışma saatlerimiz

Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı?

Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı?

Halıların Temizliği

Halılar evlerimizde en fazla kullanılan tekstil ürünlerin başında gelir. Her gün üstünde yürüdüğümüz, mobilyaların altına ve üstüne yerleştirdiğimiz halılar zamanla kirlenirler. Bu kirlerin içinde toz, toprak, bakteri ve mantarlar da yer alır. Peki, halılar ne sıklıkla yıkanmalıdır?

Halıların Yıkama Sıklığı

Halıların yıkama sıklığı evde kullanılan halının türüne göre değişse de genel olarak iki ila üç ayda bir yıkanması önerilir. Halının kullanım alanı, çocuk veya evcil hayvan olup olmaması, kirlilik oranı, renklilik oranı gibi faktörler de yıkama sıklığını etkiler.

Kullanım Alanı

Evinizin girişindeki bir halı, salonunuzdaki bir halıdan daha sık kirlenebilir. Girişteki halıya her gün ayakkabılarla basıldığından bu halıların daha sık yıkanması önerilir. Ancak salon halıları sadece ayakla basıldığından iki ila üç ayda bir yıkanabilirler.

Çocuk veya Evcil Hayvan Varlığı

Evinizde çocuk ya da evcil hayvanınız varsa halılar daha sık kirlenir. Çocukların oyuncakları, ayakkabıları ya da evcil hayvanların tüyleri, patileri halıda kalmaya meyillidir. Bu nedenle bu tip evlerde halılar daha sık yıkanmalıdır.

Kirlilik Oranı

Bir halının kirlilik oranı yüksekse daha sık yıkanması gerekir. Örneğin, yemek odasındaki halı daha sık yıkanmalıdır çünkü bu alan yemekle birlikte çeşitli sıvıların da bulaştığı bir alandır.

Renklilik Oranı

Eğer halınızın rengi koyuysa daha az kirlenmiş görünebilir. Ancak bu sadece görüntüden ibarettir çünkü koyu renkli halılar daha fazla bileşik içerirler. Bu nedenle koyu renkli halıların da düzenli olarak yıkanması gerekir.

Halıların yıkama sıklığı belirli olsa da halının yıkanması söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. Halılar, doğru yıkama yöntemi kullanılmadan yıkanırsa zarar görebilirler. Dolayısıyla halı yıkama işlemi için profesyonel yardım almak en doğru seçimdir.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 000 00 00

Daha fazlası için: Blog kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bu Web Sitesi

SATILIK