Kavaklı, 34520 sk

Beylikdüzü/İstanbul

0212 000 00 00

Hızlı destek hattı

Pzt-Cmt: 09:00 - 20:00

Çalışma saatlerimiz

Islak Halı Kokusu Nasıl Giderilir?

Islak Halı Kokusu Nasıl Giderilir?

Neden Islak Halı Kokusu Oluşur?

Islak halı kokusu, havalandırılmamış veya nemli bir alanda bırakılan ıslak halılar nedeniyle meydana gelir. Bu nedenle, havalandırılması zor veya nemli olan yerlerde halıların temizlenmesi gerekir.

Islak Halı Kokusunu Gidermek İçin Yapılması Gerekenler

Havalandırma

Islak halıları havalandırarak kokuyu önleyebilirsiniz. Halıları temizlemeden önce dışarıda havalandırın veya odayı havalandırarak nemin azalmasını sağlayın.

Güneş Işığı

Güneş ışığı, ıslak halıların kurumasına yardımcı olabilir ve kokunun giderilmesinde etkilidir. Islak halıları güneşe maruz bırakarak kurutun.

Köpüklü Su

Köpüklü su, halıların temizlenmesinde iyi bir seçenektir. Halı şampuanıyla birlikte köpüklü su kullanarak halıları temizleyin. Daha sonra temiz bir bez veya havlu ile halıyı kurulayın.

Beyaz Sirke

Beyaz sirke, ıslak halı kokusunu gidermek için etkili bir ev ilacıdır. Biraz su ile karıştırılmış beyaz sirke ile halıları silin. Daha sonra temiz bir bez veya havlu ile halıyı kurulayın.

Limon Suyu

Limon suyu, ıslak halı kokusunu gidermek için diğer bir ev ilacıdır. Biraz su ile karıştırılmış limon suyu ile halıları silin ve ardından temiz bir bez veya havlu ile halıyı kurulayın.

Karbonat

Karbonat, ıslak halı kokusunu gidermek için kullanılabilir. Karbonatı ıslak halının üzerine serpin ve birkaç saat bekletin. Daha sonra vakumlayarak temizleyin.

Sonuç

Islak halı kokusu, rahatsız edici bir sorundur ve evde kullanabileceğiniz birçok doğal çözüm vardır. Islak halıların kokusunu gidermek için havalandırma, güneş ışığı, köpüklü su, beyaz sirke, limon suyu veya karbonat kullanabilirsiniz.

Eğer aradığınız şey perofesyonel bir temizlik hizmeti ise bizi arayın: Tel: 0212 000 00 00

Daha fazlası için: Blog kategorimizi inceleyin.

Hizmet bölgelerimiz için: En yakın halı yıkama tıklayın.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bu Web Sitesi

SATILIK